Reklama

Notowania akcji spółki Pekabex z 13 sierpnia 2020 roku

W czwartek, 13 sierpnia Pekabex (PBX) rozpoczął notowania od poziomu 12 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 11,9 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Pekabex wyniosła 13, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 7 564 sztuk. Obroty wyniosły 90,7 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na otwarciu.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,13 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 1,23 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 25,65 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 29,73 proc.

Reklama

W czwartek Pekabex zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,42 proc. do poziomu 52 706 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora budowlanego do których należy także Pekabex pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,40 proc. do poziomu 2 938 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się lepiej niż Pekabex, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,40 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Pekabex to wytwórca konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Oferuje elementy zbrojone tradycyjnie oraz nowoczesne elementy strunobetonowe wykorzystywane w budownictwie wielkokubaturowym (np. hale produkcyjne, magazyny, biura, obiekty handlowe, dworce, parkingi), inżynieryjnym (np. mosty, tunele), a także w nietypowych projektach. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »