Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 14 września 2022 roku

W środę, 14 września Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 68,28 zł, czyli o 2,46 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 70,0 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 70,62 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.00 by na zamknięciu spaść do poziomu 70,28 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 123, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 140 118 sztuk. Obroty wyniosły 56 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 12,56 proc., w ciągu miesiąca spadła o 4,51 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 32,68 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 33,45 proc.

W środę Pekao zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,46 proc. do poziomu 50 297 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,4 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Pekao pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,01 proc. do poziomu 5 196 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »