Notowania akcji spółki Pekao z 16 stycznia 2023 roku

W poniedziałek, 16 stycznia Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 101 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.36 kurs akcji spadł do poziomu 100,05 zł, a następnie o 15.56 wzrósł do wartości 103,55 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 101,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 128, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 061 792 sztuk. Obroty wyniosły 108 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni czwartek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 8,90 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 21,02 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 25,39 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 17,69 proc.

Reklama

W poniedziałek Pekao zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,49 proc. do poziomu 61 867 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,79 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Pekao pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,08 proc. do poziomu 7 294 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »