Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 20 listopada 2020 roku

W piątek, 20 listopada Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 55,56 zł, czyli o 0,5 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 55,84 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 57 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 119, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 726 994 sztuk. Obroty wyniosły 33,3 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 9,49 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 19,45 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 44,98 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 43,26 proc.

Reklama

W piątek Pekao zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,36 proc. do poziomu 52 354 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,08 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Pekao pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,87 proc. do poziomu 4 428 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »