Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 21 września 2020 roku

W poniedziałek, 21 września Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 50,26 zł, czyli o 0,51 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 50,52 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji wzrósł do poziomu 50,6 zł, a następnie, o 12.12, spadł do wartości 48,35 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 48,53 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 134, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 402 585 sztuk. Obroty wyniosły 65,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 5,55 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 7,95 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 54,04 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 51,69 proc.

W poniedziałek Pekao zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,77 proc. do poziomu 48 448 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,94 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Pekao ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 4,50 proc. do poziomu 3 617 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »