Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 25 stycznia 2022 roku

We wtorek, 25 stycznia Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 127,75 zł, czyli o 0,2 proc. mniej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 128,0 zł. O godzinie 10.56 kurs akcji wzrósł do poziomu 130,6 zł, a następnie, o 16.12, spadł do wartości 126,95 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 129,85 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 122, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 081 488 sztuk. Obroty wyniosły 139 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,42 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 13,06 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 98,30 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 7,36 proc.

We wtorek Pekao zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,25 proc. do poziomu 67 047 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,45 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także Pekao pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,64 proc. do poziomu 8 838 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »