Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 3 września 2020 roku

W czwartek, 3 września Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 51 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.32 kurs akcji wzrósł do poziomu 51,68 zł, a następnie, o 16.48, spadł do wartości 50,84 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 120, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 063 073 sztuk. Obroty wyniosły 43,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 5,85 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 0,51 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 48,87 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 49,39 proc.

W czwartek Pekao zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,86 proc. do poziomu 50 916 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,31 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także Pekao ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 0,27 proc. do poziomu 3 796 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »