Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 31 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 31 stycznia Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 134,1 zł, czyli o 1,09 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 132,65 zł. O godzinie 9.52 kurs akcji spadł do poziomu 132,7 zł, a następnie o 14.28 wzrósł do wartości 135,95 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 135,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 127, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 133 316 sztuk. Obroty wyniosły 153 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,71 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 12,03 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 112,58 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 12,03 proc.

W poniedziałek Pekao zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,79 proc. do poziomu 67 418 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,15 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także Pekao pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,79 proc. do poziomu 9 102 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »