Reklama

Notowania akcji spółki Pekao z 7 stycznia 2022 roku

W piątek, 7 stycznia Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 122,5 zł, czyli o 0,12 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 122,65 zł. O godzinie 11.04 kurs akcji spadł do poziomu 121,3 zł, a następnie wzrósł do wartości 123,8 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 128, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 994 512 sztuk. Obroty wyniosły 107 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,36 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 4,74 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 101,30 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 2,36 proc.

Reklama

W piątek Pekao zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,14 proc. do poziomu 70 851 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,94 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także Pekao pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,45 proc. do poziomu 8 973 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »