Reklama

PEKAO (PEO): Notowania akcji spółki Pekao z 9 września 2020 roku

W środę, 9 września Pekao (PEO) rozpoczęło notowania od poziomu 49,9 zł, czyli o 0,26 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 49,77 zł. O godzinie 9.20 kurs akcji spadł do poziomu 49,75 zł, a następnie o 16.00 wzrósł do wartości 51,34 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 50,86 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Pekao wyniosła 112, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 646 229 sztuk. Obroty wyniosły 28,4 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,75 proc., w ciągu miesiąca spadła o 3,64 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 49,79 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 49,37 proc.

W środę Pekao zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,42 proc. do poziomu 50 757 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 2,19 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także Pekao pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 2,89 proc. do poziomu 3 796 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Pekao jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce i jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To uniwersalny bank komercyjny oferujący usługi klientom indywidualnym i instytucjonalnym, który kontroluje ok. 10% krajowego rynku kredytów i depozytów. W skład Grupy wchodzą m.in.: największe w Polsce towarzystwo funduszy inwestycyjnych, dwa wiodące domy maklerskie, fundusz emerytalny oraz firmy zajmujące się faktoringiem i leasingiem. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »