Reklama

Notowania akcji spółki PGE z 18 października 2021 roku

W poniedziałek, 18 października PGE (PGE) rozpoczęło notowania od poziomu 10,44 zł, czyli o 0,38 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 10,4 zł. O godzinie 9.16 kurs akcji spadł do poziomu 10,33 zł, a następnie o 10.16 wzrósł do wartości 10,555 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 10,48 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGE wyniosła 120, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 159 206 sztuk. Obroty wyniosły 12,1 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 11,89 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 5,37 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 97,21 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 92,01 proc.

W poniedziałek PGE zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,28 proc. do poziomu 74 652 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,77 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także PGE pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,13 proc. do poziomu 3 057 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PGE to zintegrowany pionowo podmiot, uczestniczący w całym łańcuchu wartości energii elektrycznej. Jest jednym z największych przedsiębiorstw sektora elektroenergetycznego w Polsce. Grupa prowadzi działalność związaną z wydobyciem węgla brunatnego, wytwarzaniem energii elektrycznej z paliw kopalnych (węgiel brunatny, węgiel kamienny, gaz ziemny), jak również z odnawialnych źródeł energii (elektrownie wodne, farmy wiatrowe, biomasa) oraz dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej odbiorcom końcowym. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »