Reklama

Notowania akcji spółki PGE z 3 lutego 2021 roku

W środę, 3 lutego PGE (PGE) rozpoczęło notowania od poziomu 6,79 zł, czyli o 0,15 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,78 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 6,816 zł, a następnie, o 10.28, spadł do wartości 6,626 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 6,672 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGE wyniosła 118, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 911 327 sztuk. Obroty wyniosły 11,3 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 5,36 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 3,70 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 7,08 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 3,7 proc.

W środę PGE zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,55 proc. do poziomu 56 944 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,59 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także PGE ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,34 proc. do poziomu 2 120 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PGE to zintegrowany pionowo podmiot, uczestniczący w całym łańcuchu wartości energii elektrycznej. Jest jednym z największych przedsiębiorstw sektora elektroenergetycznego w Polsce. Grupa prowadzi działalność związaną z wydobyciem węgla brunatnego, wytwarzaniem energii elektrycznej z paliw kopalnych (węgiel brunatny, węgiel kamienny, gaz ziemny), jak również z odnawialnych źródeł energii (elektrownie wodne, farmy wiatrowe, biomasa) oraz dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej odbiorcom końcowym. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »