Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 11 sierpnia 2020 roku

We wtorek, 11 sierpnia PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 5,26 zł, czyli o 0,38 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 5,24 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 5,33 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.40 by na zamknięciu spaść do poziomu 5,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 119, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 463 676 sztuk. Obroty wyniosły 26,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni piątek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 3,56 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 9,80 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 4,74 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 22,46 proc.

We wtorek PGNiG zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,94 proc. do poziomu 52 421 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,15 proc. Spółki paliwowe do których należy także PGNiG pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 2,01 proc. do poziomu 4 817 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży paliwowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »