Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 12 sierpnia 2020 roku

W środę, 12 sierpnia PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 5,3 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 5,358 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.48 by na zamknięciu spaść do poziomu 5,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 118, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 525 365 sztuk. Obroty wyniosły 17,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 3,92 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 9,80 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 10,42 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 22,46 proc.

Reklama

W środę PGNiG zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,13 proc. do poziomu 52 488 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora paliwowego do których należy także PGNiG pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 0,77 proc. do poziomu 4 854 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor paliwowy zachowywał się lepiej niż PGNiG, gdyż wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 0,77 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »