Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 17 grudnia 2020 roku

W czwartek, 17 grudnia PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 5,568 zł, czyli o 0,51 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 5,54 zł. O godzinie 13.40 kurs akcji wzrósł do poziomu 5,6 zł, a następnie, o 15.32, spadł do wartości 5,44 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 5,532 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 125, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 613 414 sztuk. Obroty wyniosły 25,5 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 5,49 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 18,00 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 32,66 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 27,82 proc.

W czwartek PGNiG zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 56 176 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,14 proc. Spółki z sektora paliwowego do których należy także PGNiG ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 2,12 proc. do poziomu 4 964 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży paliwowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »