Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 18 sierpnia 2022 roku

W czwartek, 18 sierpnia PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 6,2 zł, czyli o 0,32 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,22 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji spadł do poziomu 6,118 zł, a następnie o 14.13 wzrósł do wartości 6,308 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 6,274 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 135, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 657 625 sztuk. Obroty wyniosły 14,4 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 3 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,46 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 18,02 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 0,35 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 0,25 proc.

W czwartek PGNiG zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,69 proc. do poziomu 55 245 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,87 proc. Spółki paliwowe do których należy także PGNiG pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 1,00 proc. do poziomu 6 574 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »