Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 2 października 2020 roku

W piątek, 2 października PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 4,985 zł, czyli o 1,21 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 5,046 zł. O godzinie 12.08 kurs akcji spadł do poziomu 4,844 zł, a następnie o 16.36 wzrósł do wartości 4,994 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 4,949 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 113, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 951 119 sztuk. Obroty wyniosły 9,6 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,44 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 3,53 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 6,38 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 14,35 proc.

W piątek PGNiG zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,02 proc. do poziomu 49 043 punktów, a wartość spółki spadła o 1,92 proc. Spółki z sektora paliwowego do których należy także PGNiG ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 1,90 proc. do poziomu 4 002 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży paliwowej na rynek indeks WIG wzrósł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »