Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 21 kwietnia 2021 roku

W środę, 21 kwietnia PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 6,91 zł, czyli o 0,37 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,936 zł. O godzinie 11.13 kurs akcji spadł do poziomu 6,804 zł, a następnie o 14.04 wzrósł do wartości 6,988 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 6,966 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 134, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 7 133 849 sztuk. Obroty wyniosły 43,4 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 5,26 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 22,30 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 88,17 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 84,77 proc.

W środę PGNiG zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,51 proc. do poziomu 59 084 punktów, a wartość spółki wzrosła o 0,43 proc. Spółki paliwowe do których należy także PGNiG pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 0,22 proc. do poziomu 5 829 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora paliwowego na rynek indeks WIG spadł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »