Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 22 czerwca 2021 roku

We wtorek, 22 czerwca PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 6,66 zł, czyli o 0,97 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,596 zł. O godzinie 14.12 kurs akcji wzrósł do poziomu 6,704 zł, a następnie, o 16.28, spadł do wartości 6,608 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 6,63 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 119, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 881 768 sztuk. Obroty wyniosły 17 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,34 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,85 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 45,71 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 50,82 proc.

We wtorek PGNiG zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,38 proc. do poziomu 66 200 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,52 proc. Spółki z sektora paliwowego do których należy także PGNiG pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 0,94 proc. do poziomu 6 496 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży paliwowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »