Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 27 stycznia 2022 roku

W czwartek, 27 stycznia PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 5,286 zł, czyli o 0,83 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 5,33 zł. O godzinie 11.12 kurs akcji wzrósł do poziomu 5,33 zł, a następnie, o 12.00, spadł do wartości 5,24 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 5,302 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 114, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 765 641 sztuk. Obroty wyniosły 14,6 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 7,08 proc., w ciągu miesiąca spadła o 9,49 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 8,24 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 16,24 proc.

W czwartek PGNiG zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,14 proc. do poziomu 68 131 punktów, a wartość spółki spadła o 0,53 proc. Spółki z branży paliwowej do których należy także PGNiG ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 0,59 proc. do poziomu 6 122 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania sektora paliwowego na rynek indeks WIG wzrósł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »