Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 28 lipca 2021 roku

W środę, 28 lipca PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 6,206 zł, czyli o 0,19 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,194 zł. O godzinie 9.14 kurs akcji spadł do poziomu 6,204 zł, a następnie o 12.09 wzrósł do wartości 6,3 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 6,254 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 104, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 049 058 sztuk. Obroty wyniosły 6,54 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na zamknięciu.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,16 proc., w ciągu miesiąca spadła o 6,46 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 17,42 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 20,04 proc.

W środę PGNiG zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,95 proc. do poziomu 67 346 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,97 proc. Spółki z branży paliwowej do których należy także PGNiG pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 2,14 proc. do poziomu 6 202 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »