Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 28 stycznia 2022 roku

W piątek, 28 stycznia PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 5,3 zł, czyli o 0,04 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 5,302 zł. O godzinie 9.52 kurs akcji wzrósł do poziomu 5,32 zł, a następnie, o 13.48, spadł do wartości 5,182 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 5,278 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 121, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 294 373 sztuk. Obroty wyniosły 22,6 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 7,24 proc., w ciągu miesiąca spadła o 10,60 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 7,53 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 16,62 proc.

W piątek PGNiG zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,82 proc. do poziomu 66 892 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,45 proc. Spółki paliwowe do których należy także PGNiG ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 1,84 proc. do poziomu 6 010 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »