Reklama

Notowania akcji spółki PGNiG z 7 maja 2021 roku

W piątek, 7 maja PGNiG (PGN) rozpoczęło notowania od poziomu 6,74 zł, czyli o 1,35 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 6,65 zł. O godzinie 9.40 kurs akcji wzrósł do poziomu 6,8 zł, a następnie, o 16.27, spadł do wartości 6,624 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 6,664 zł.

Liczba transakcji dla spółki PGNiG wyniosła 124, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 760 824 sztuk. Obroty wyniosły 37,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 2,40 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 6,69 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 82,63 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 81,48 proc.

W piątek PGNiG zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,99 proc. do poziomu 62 109 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,21 proc. Spółki z branży paliwowej do których należy także PGNiG pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-PALIWA wzrosła o 0,93 proc. do poziomu 6 002 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PGNiG jest największą spółką działającą na rynku gazu ziemnego w Polsce. Grupa zajmuje się poszukiwaniami i eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz importem, magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. W skład grupy wchodzą także firmy zajmujące się wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną oraz wytwarzaniem i dystrybucją ciepła. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »