Reklama

Notowania akcji spółki PGS Soft z 16 października 2020 roku

W piątek, 16 października PGS Soft (PSW) rozpoczął notowania od poziomu 10,7 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.50 kurs akcji spadł do poziomu 10,35 zł, a następnie wzrósł do wartości 10,75 na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki PGS Soft wyniosła 12, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 669 sztuk. Obroty wyniosły 38,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 8,12 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 25,09 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 10,82 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,38 proc.

W piątek PGS Soft zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,53 proc. do poziomu 48 210 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,47 proc. Spółki IT do których należy także PGS Soft pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-INFO wzrosła o 1,26 proc. do poziomu 3 801 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek IT na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PGS Soft to spółka informatyczna oferująca usługi z dziedziny tworzenia oprogramowania oraz outsourcingu IT. Klientami są głównie zagraniczne firmy, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, krajów skandynawskich oraz Niemiec. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »