Reklama

Notowania akcji spółki Photon Energy N.V. (Amsterdam, Królestwo Niderlandów) z 18 maja 2022 roku

W środę, 18 maja Photon Energy N.V. (Amsterdam, Królestwo Niderlandów) (PEN) rozpoczął notowania od poziomu 9,99 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.20 kurs akcji wzrósł do poziomu 10,154 zł, a następnie, o 16.49, spadł do wartości 9,823 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 9,99 zł.

Liczba transakcji dla spółki Photon Energy N.V. (Amsterdam, Królestwo Niderlandów) wyniosła 24, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 11 082 sztuk. Obroty wyniosły 97,4 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 4,86 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 30,59 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 16,05 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 14,62 proc.

W środę Photon Energy N.V. (Amsterdam, Królestwo Niderlandów) zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,08 proc. do poziomu 56 293 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży energetycznej do których należy także Photon Energy N.V. (Amsterdam, Królestwo Niderlandów) pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 3,52 proc. do poziomu 2 835 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się dużo lepiej niż Photon Energy N.V. (Amsterdam, Królestwo Niderlandów), gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 3,52 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Photon Energy NV jest globalnym dostawcą energii słonecznej. Dostarcza rozwiązania energetyczne od koncepcji do realizacji. Działa w 10 krajach na dwóch kontynentach. Uruchomiła już 50 MW elektrowni słonecznych w pięciu krajach (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »