Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 1 lutego 2022 roku

We wtorek, 1 lutego PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 48,2 zł, czyli o 1,18 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 47,64 zł. O godzinie 9.12 kurs akcji wzrósł do poziomu 48,35 zł, a następnie, o 16.44, spadł do wartości 47,61 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 48 zł.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 139, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 649 205 sztuk. Obroty wyniosły 68,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,52 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 8,11 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 64,78 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 8,11 proc.

We wtorek PKO BP zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,82 proc. do poziomu 67 972 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,76 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,36 proc. do poziomu 9 226 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »