Notowania akcji spółki PKO BP z 10 sierpnia 2022 roku

W środę, 10 sierpnia PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 24,99 zł, czyli o 0,04 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 25,0 zł. O godzinie 10.20 kurs akcji spadł do poziomu 24,58 zł, a następnie o 14.52 wzrósł do wartości 25,39 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 25,04 zł.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 132, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 942 288 sztuk. Obroty wyniosły 73,4 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 6,98 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 5,15 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 35,55 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 36,9 proc.

W środę PKO BP zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,42 proc. do poziomu 54 956 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,16 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także PKO BP pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,41 proc. do poziomu 5 358 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »