Reklama

PKOBP (PKO): Notowania akcji spółki PKO BP z 12 lutego 2021 roku

W piątek, 12 lutego PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 28,2 zł, czyli o 0,11 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 28,23 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 27,72 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 123, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 741 185 sztuk. Obroty wyniosły 40,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 2,87 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 14,26 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 20,43 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 21,01 proc.

W piątek PKO BP zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,63 proc. do poziomu 57 428 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,53 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 0,82 proc. do poziomu 4 849 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »