Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 12 marca 2021 roku

W piątek, 12 marca PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 31,74 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 31,55 zł, a następnie wzrósł do wartości 32,13 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 127, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 196 277 sztuk. Obroty wyniosły 54,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,85 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 14,06 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 15,91 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 49,44 proc.

Reklama

W piątek PKO BP zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,7 proc. do poziomu 59 443 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,23 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,08 proc. do poziomu 5 518 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »