Reklama

PKOBP (PKO): Notowania akcji spółki PKO BP z 17 września 2020 roku

W czwartek, 17 września PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 21,58 zł, czyli o 0,64 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 21,72 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 21,49 zł, a następnie o 16.36 wzrósł do wartości 22,04 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 21,97 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 130, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 706 581 sztuk. Obroty wyniosły 37,2 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 5,52 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 5,30 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 47,38 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 36,24 proc.

W czwartek PKO BP zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,31 proc. do poziomu 50 036 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,15 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,54 proc. do poziomu 3 865 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »