Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 18 lutego 2021 roku

W czwartek, 18 lutego PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 31,15 zł, czyli o 0,16 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 31,2 zł. O godzinie 11.08 kurs akcji wzrósł do poziomu 31,67 zł, a następnie, o 16.48, spadł do wartości 30,53 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 30,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 148, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 027 531 sztuk. Obroty wyniosły 80,6 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 8,97 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 0,07 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 14,50 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 11,07 proc.

W czwartek PKO BP zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,55 proc. do poziomu 58 684 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,92 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 0,54 proc. do poziomu 5 299 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »