Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 20 listopada 2020 roku

W piątek, 20 listopada PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 26,64 zł, czyli o 0,45 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 26,76 zł. O godzinie 10.28 kurs akcji spadł do poziomu 26,49 zł, a następnie o 16.12 wzrósł do wartości 26,89 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 26,83 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 130, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 930 809 sztuk. Obroty wyniosły 73,2 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 10,87 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 30,43 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 28,87 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 22,14 proc.

W piątek PKO BP zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,36 proc. do poziomu 52 354 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,26 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,87 proc. do poziomu 4 428 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »