Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 21 stycznia 2022 roku

W piątek, 21 stycznia PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 46,92 zł, czyli o 0,93 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 47,36 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 47,34 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.56 by na zamknięciu spaść do poziomu 47,28 zł.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 132, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 250 654 sztuk. Obroty wyniosły 106 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,54 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 11,27 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 56,35 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 6,49 proc.

W piątek PKO BP zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,64 proc. do poziomu 69 265 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,17 proc. Spółki z sektora bankowego do których należy także PKO BP ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BANKI spadła o 1,15 proc. do poziomu 9 068 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »