Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 22 czerwca 2021 roku

We wtorek, 22 czerwca PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 40,48 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 40,49 zł, a następnie, o 10.52, spadł do wartości 39,99 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 40,36 zł.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 120, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 268 915 sztuk. Obroty wyniosły 44,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,25 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 13,34 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 74,79 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 76,86 proc.

Reklama

We wtorek PKO BP zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,38 proc. do poziomu 66 200 punktów, a wartość spółki spadła o 0,3 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,35 proc. do poziomu 6 890 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża bankowa zachowywała się lepiej niż PKO BP, gdyż wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,35 proc., a wartość spółki spadła o 0,30 proc.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »