Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 26 sierpnia 2020 roku

W środę, 26 sierpnia PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 22,09 zł, czyli o 0,32 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 22,02 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 22,02 zł, a następnie o 13.06 wzrósł do wartości 22,38 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 22,29 zł.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 119, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 929 968 sztuk. Obroty wyniosły 20,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 3,71 proc., w ciągu miesiąca spadła o 4,17 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 43,63 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 35,32 proc.

W środę PKO BP zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,07 proc. do poziomu 52 518 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,23 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,67 proc. do poziomu 3 975 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »