Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 29 listopada 2021 roku

W poniedziałek, 29 listopada PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 42,1 zł, czyli o 0,48 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 41,9 zł. O godzinie 9.52 kurs akcji spadł do poziomu 41,31 zł, a następnie o 15.20 wzrósł do wartości 42,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 41,98 zł.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 136, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 170 944 sztuk. Obroty wyniosły 80,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni czwartek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 6,54 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 11,95 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 49,71 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 52,65 proc.

W poniedziałek PKO BP zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,31 proc. do poziomu 66 649 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,19 proc. Spółki z branży bankowej do których należy także PKO BP pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 1,05 proc. do poziomu 8 304 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora bankowego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »