Reklama

Notowania akcji spółki PKO BP z 30 listopada 2022 roku

W środę, 30 listopada PKO BP (PKO) rozpoczęło notowania od poziomu 28,5 zł, czyli o 0,53 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 28,35 zł. O godzinie 9.28 kurs akcji spadł do poziomu 28,16 zł, a następnie o 13.56 wzrósł do wartości 28,72 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 28,35 zł.

Liczba transakcji dla spółki PKO BP wyniosła 132, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 507 786 sztuk. Obroty wyniosły 128 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na zamknięciu.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,76 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 12,01 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 32,34 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 36,03 proc.

W środę PKO BP zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,21 proc. do poziomu 56 058 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora bankowego do których należy także PKO BP pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,48 proc. do poziomu 6 135 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży bankowej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor bankowy zachowywał się lepiej niż PKO BP, gdyż wartość indeksu WIG-BANKI wzrosła o 0,48 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

PKO BP należy do największych instytucji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem w kraju pod względem skali działania, kapitałów własnych, aktywów, liczby klientów, jak i rozległości sieci dystrybucji. Swoje usługi oferuje głównie klientom detalicznym, ale również jest ważnym partnerem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Grupa po przejęciu spółek z grupy Nordea, wzmacnia także pozycje w branży ubezpieczeniowej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »