Reklama

Notowania akcji spółki PKP Cargo z 24 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 24 stycznia PKP Cargo (PKP) rozpoczęło notowania od poziomu 13,92 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.23 kurs akcji wzrósł do poziomu 14 zł, a następnie, spadł do wartości 12,96 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki PKP Cargo wyniosła 105, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 154 136 sztuk. Obroty wyniosły 1,84 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 15,18 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 6,49 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 7,16 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 7,95 proc.

Reklama

W poniedziałek PKP Cargo zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 4,4 proc. do poziomu 66 220 punktów, a wartość spółki spadła aż o 6,9 proc.

PKP Cargo oferuje kompleksowe usługi logistyczne zarówno w zakresie przewozów krajowych, jak i wykonywanych poza Polską. Działalność obejmuje szeroki zakres usług kolejowego transportu towarów. Ponadto oferuje usługi dodatkowe, w tym: krajową i zagraniczną spedycję towarów, usługi intermodalne, usługi bocznicowe oraz terminalowe oraz utrzymania i naprawy taboru i usługi rekultywacyjne. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »