Reklama

Notowania akcji spółki PlayWay z 21 kwietnia 2021 roku

W środę, 21 kwietnia PlayWay (PLW) rozpoczęło notowania od poziomu 542 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.01 kurs akcji wzrósł do poziomu 547 zł, a następnie, o 15.41, spadł do wartości 522 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 529 zł.

Liczba transakcji dla spółki PlayWay wyniosła 88, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 002 sztuk. Obroty wyniosły 3,19 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 6,54 proc., w ciągu miesiąca spadła o 2,40 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 43,17 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 29,02 proc.

Reklama

W środę PlayWay zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,51 proc. do poziomu 59 084 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,4 proc. Spółki z makrosektora producentów gier do których należy także PlayWay ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG.GAMES spadła o 1,98 proc. do poziomu 23 513 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z makrosektora producentów gier na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PlayWay to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych. Grupę wyróżnia duża liczba zespołów deweloperskich i duża liczba gier wytwarzanych jednocześnie. Obecnie grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier, z których większość to zespoły wewnętrzne lub spółki zależne. Firma prowadzi sprzedaż m. w. za pośrednictwem własnego konta na portalu Steam, AppStore oraz Google Play, a Europa Zachodnia i Ameryka Północna odpowiadają za 80 proc. sprzedaży grupy. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »