Reklama

Notowania akcji spółki PlayWay z 3 lutego 2021 roku

W środę, 3 lutego PlayWay (PLW) rozpoczęło notowania od poziomu 660 zł, czyli o 0,3 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 662,0 zł. O godzinie 10.30 kurs akcji spadł do poziomu 658 zł, a następnie o 13.09 wzrósł do wartości 675 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 659 zł.

Liczba transakcji dla spółki PlayWay wyniosła 113, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 408 sztuk. Obroty wyniosły 4,26 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,61 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 105,94 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 142,28 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 105,94 proc.

W środę PlayWay zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,55 proc. do poziomu 56 944 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,45 proc. Spółki z makrosektora producentów gier do których należy także PlayWay ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG.GAMES spadła o 0,81 proc. do poziomu 29 167 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z makrosektora producentów gier na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

PlayWay to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych. Grupę wyróżnia duża liczba zespołów deweloperskich i duża liczba gier wytwarzanych jednocześnie. Obecnie grupa współpracuje z ponad 40 zespołami twórców gier, z których większość to zespoły wewnętrzne lub spółki zależne. Firma prowadzi sprzedaż m. w. za pośrednictwem własnego konta na portalu Steam, AppStore oraz Google Play, a Europa Zachodnia i Ameryka Północna odpowiadają za 80 proc. sprzedaży grupy. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »