Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 1 kwietnia 2021 roku

W czwartek, 1 kwietnia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 80 zł, czyli o 1,27 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 79,0 zł. O godzinie 10.54 kurs akcji spadł do poziomu 79,4 zł, a następnie wzrósł do wartości 82 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 44, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 937 sztuk. Obroty wyniosły 789 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była wzrostową od 23 marca. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 13,26 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 30,57 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 228,00 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 217,83 proc.

Reklama

W czwartek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,74 proc. do poziomu 58 513 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,8 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,64 proc. do poziomu 2 206 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »