Reklama

PEP (PEP): Notowania akcji spółki Polenergia z 10 lutego 2021 roku

W środę, 10 lutego Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 62,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 62,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 24, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 8 500 sztuk. Obroty wyniosły 532 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 12,14 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 8,65 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 134,33 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 116,55 proc.

W środę Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,87 proc. do poziomu 56 752 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,28 proc. do poziomu 2 157 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży energetycznej na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się lepiej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,28 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »