Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 10 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 10 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 75,1 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.51 kurs akcji wzrósł do poziomu 75,4 zł, a następnie, spadł do wartości 74 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 24, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 297 sztuk. Obroty wyniosły 92,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca wzrosła o 1,37 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 28,03 proc., a od początku roku utrzymuje się na tym samym poziomie.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,62 proc. do poziomu 70 412 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,46 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,25 proc. do poziomu 2 389 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »