Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 11 października 2021 roku

W poniedziałek, 11 października Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 72,3 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 74 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 41, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 019 sztuk. Obroty wyniosły 147 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 4,52 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 2,92 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 58,80 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 61,57 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,54 proc. do poziomu 74 460 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,35 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,97 proc. do poziomu 2 956 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »