Notowania akcji spółki Polenergia z 13 maja 2021 roku

W czwartek, 13 maja Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 78 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 13.48 kurs akcji spadł do poziomu 75 zł, a następnie o 16.34 wzrósł do wartości 79,9 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 79,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 50, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 594 sztuk. Obroty wyniosły 344 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 3,39 proc., w ciągu miesiąca spadła o 13,28 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 181,63 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 171,09 proc.

Reklama

W czwartek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,34 proc. do poziomu 62 005 punktów, a wartość spółki wzrosła o 2,18 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,07 proc. do poziomu 2 742 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się dużo gorzej niż Polenergia, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,07 proc., a wartość spółki wzrosła o 2,18 proc.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »