Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 13 stycznia 2021 roku

W środę, 13 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 57,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 58,4 zł, a następnie, o 13.40, spadł do wartości 56,4 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 56,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 34, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 821 sztuk. Obroty wyniosły 380 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,07 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 10,98 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 115,21 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,2 proc.

Reklama

W środę Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,06 proc. do poziomu 58 533 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,08 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,65 proc. do poziomu 2 197 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »