Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 16 listopada 2020 roku

W poniedziałek, 16 listopada Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 52 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.33 kurs akcji wzrósł do poziomu 52,4 zł, a następnie, o 14.15, spadł do wartości 50,2 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 51,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 44, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 14 438 sztuk. Obroty wyniosły 730 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,01 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 12,23 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 84,89 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 91,08 proc.

Reklama

W poniedziałek Polenergia zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,56 proc. do poziomu 51 931 punktów, a wartość spółki spadła o 1,15 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,77 proc. do poziomu 1 804 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania sektora energetycznego na rynek indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »