Notowania akcji spółki Polenergia z 17 listopada 2023 roku

W piątek, 17 listopada Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 73,5 zł, czyli o 2,08 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 72,0 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 72,5 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 13, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 797 sztuk. Obroty wyniosły 56,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatnią środę, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,22 proc., w ciągu miesiąca spadła o 0,27 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 16,70 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 15,35 proc.

Reklama

W piątek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,48 proc. do poziomu 74 092 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,11 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,39 proc. do poziomu 2 450 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »