Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 17 sierpnia 2020 roku

W poniedziałek, 17 sierpnia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 48,9 zł, czyli o 3,38 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 47,3 zł. O godzinie 10.41 kurs akcji wzrósł do poziomu 49,4 zł, a następnie, o 13.48, spadł do wartości 46,6 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 48,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 68, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 14 581 sztuk. Obroty wyniosły 706 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 12,96 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 6,32 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 79,41 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 81,41 proc.

W poniedziałek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,49 proc. do poziomu 52 889 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,17 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,46 proc. do poziomu 2 024 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »