Reklama

Notowania akcji spółki Polenergia z 18 stycznia 2022 roku

We wtorek, 18 stycznia Polenergia (PEP) rozpoczęła notowania od poziomu 77,5 zł, czyli o 0,78 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 76,9 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 78,3 zł, a następnie, o 11.03, spadł do wartości 75,7 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 76,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Polenergia wyniosła 36, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 473 sztuk. Obroty wyniosły 267 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,26 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 10,98 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 37,14 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 3,78 proc.

We wtorek Polenergia zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,85 proc. do poziomu 70 912 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,13 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Polenergia ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,29 proc. do poziomu 2 441 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Grupa Polenergia jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów z branży energetycznej, począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »